Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bhagavadgíta

22. 7. 2011

 Josef Fric, (c) 2003

      Bhagavdadgíta je 700 dvojverší z největšího duchovního eposu všech dob - Mahabharáty, který obsahuje 100.000 dvojverší. Šrí Kršna přednáší tyto verše svému žákovi Ardžunovi na bitevním poli před vypuknutím bratrovražedné války. Ve verších je shrnut smysl života a cesta k největší moudrosti. Moje kniha vychází z upraveného překladu veršů od autorů Vacka a Filipského, které jsou doprovozeny různými postřehy a zkušenostmi z mé vlastní cesty.

     Tato kniha byla vytvořena v únoru a březnu 2003 pod posvátnou Arunáčalou a plně odráží náladu, ve které pod Arunáčalou trávím čas. Její smysl nespočívá v prosazování uvedených myšlenek. Tato kniha vznikla díky mé inspiraci Bhagavadgítou, Šrí Ramanou a Arunáčalou a možná bude inspirovat i toho, kdo ji přečte.

     Kniha není volně prodejná. Zde si můžete stáhnout knihu ve formátu PDF. Pokud se Vám zalíbí a bude ji chtít v tištěné podobě, potom mi napište na kontaktní E-mailovou adresu.

Vydání této knihy bylo prvním vedlejším produktem mé práce s Bhagavadgítou. V červnu 2011 jsem spustil e-mailový korespondenční kurz Bhagavadgíty, který doufám vyvrcholí vydáním dalšího knižního vydání.

 

www.svetmysli.net/sm.exe